Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Ruszyła budowa największego centrum dystrybucyjnego w Polsce

20W ostatnich dniach w gminie Piątek ruszyła budowa centrum dystrybucyjnego dla Leroy Merlin. Jako pierwsze na terenie budowy znalazły się firmy, które stawiają pomieszczenia kontenerowe. Będą one stanowiły techniczne zaplecze dla firm budowlanych. Równocześnie, rozpoczęto prace ziemne pod budowę fundamentów przyszłej hali.


Centrum dystrybucyjne powstaje w miejscowości Piątek w województwie łódzkim. To geograficzny środek Polski. Obiekt będzie oddalony o 30 km od skrzyżowania autostrad A1 i A2. Powierzchnia magazynu wyniesie 121 212 m2, z kolei część socjalno-biurowa zajmie powierzchnię 2420 m2.


Obiekt będzie dysponować 160 dokami oraz 6 bramami z wjazdem z poziomu parteru. Magazyn zbuduje firma Panattoni Europe. Zakończenie prac budowlanych przewiduje się na ostatni kwartał 2019 roku. Umowa najmu została podpisana na 10 lat.


W transakcji najmu pośredniczyła agencja doradcza JLL. – Zrozumienie potrzeb firmy Leroy Merlin było jednym z najważniejszych elementów transakcji. Parametry związane z lokalizacją, wielkością budynku, aspektami technicznymi, a także z czasem dostarczenia obiektu były punktami krytycznymi, na podstawie których zespół JLL opracował odpowiednią strategię i podejście do projektu. Wspieraliśmy firmę Leroy Merlin na każdym etapie transakcji i wierzymy, że nowy magazyn w wybranej lokalizacji i dostarczony przez wiarygodnego Partnera pozwoli rozwijać sieć sklepów i tym samym odpowiadać na rosnące wymagania konsumentów – mówi Paulina Dziubińska, dyrektor w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL.


Inwestycja dla Leroy Merlin spełni funkcję magazynu centralnego firmy. Z tego obiekty będą obsługiwane punkty stacjonarne jak i zamówienia realizowane w Internecie. To już trzecia realizacja Panattoni Europe dla tego najemcy. Dwie pierwsze zostały wybudowane w Strykowie, z czego jedna z nich o powierzchni 56 tys. m2 powstała w 2008 r. i również była rekordowo dużą powierzchnią magazynową w Polsce w tamtym okresie.
 
 
Foto: magazyny.pl
Źródło: magazyny.pl
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.