Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4

Raben na linii Włochy-Niemcy

26 listopada 2018

RabenWłochy słyną z modnych butów, słynnej na cały świat pasty i pizzy oraz zamiłowania do espresso. Niemcy z kolei, to kraj znany z najlepszych samochodów, wybornego piwa i wysokiej jakości chemii domowej. Choć z pozoru wiele te kraje dzieli, to łączy je intensywna wymiana handlowa, a od dziś także siatka codziennych połączeń Grupy Raben na linii Włochy-Niemcy.

Włochy to dla niemieckiej gospodarki  partner nr 6 w światowej wymianie międzynarodowej, podczas gdy dla  Europy, kraj ten plasuje się już na miejscu 4. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, a jednocześnie obserwując dynamiczną sytuację wymiany handlowej na rynku europejskim Grupa Raben podjęła decyzję o uruchomieniu codziennych połączeń na linii Niemcy-Włochy.

Od teraz siatka Raben łączy codziennie trzy kluczowe regiony Niemiec (Zagłębie Ruhry, Stuttgart, Norymberga) z dwoma hubami w północnych Włoszech (Mediolan w Lombardii i Verona w Veneto), zapewniając realizację przesyłek w dwa dni robocze między kluczowymi regionami. Nowe połączenia Grupy mają wspierać dotychczasowych klientów z Włoch i Niemiec, w wymianie towarów między tymi krajami. Są również skierowane do wszystkich graczy biznesowych w Niemczech i Włoszech, którzy w najbliższym czasie zamierzają rozwijać swój biznes o import lub export odpowiedni we Włoszech i Niemczech.

Raben od lat współuczestniczy w wymianie handlowej z Włoch do różnych krajów Europy. Natomiast w kwietniu 2017 roku Grupa przejęła 20% udziałów we włoskiej spółce Sittam, która jest liderem na lokalnym rynku międzynarodowego transportu drobnicowego: drogowego, morskiego i powietrznego. Siedziba spółki i jej centralny magazyn zlokalizowane są w Cornaredo, niedaleko Mediolanu. Zakup miał na celu wzmocnienie partnerstwa między firmami. Od tego czasu Raben dość mocno koncentruje się na transportach do i z Włoch.

„Kolejny krok na drodze integracji Grupy Raben z Sittam Italy. Po uruchomieniu połączeń drobnicowych Sittam z Europą Centralną i Holandią, będziemy wspierać niemieckich eksporterów i importerów. Siatka codziennych połączeń oparta o trzy gateway’e w Niemczech ( Ruhr Area, Stuttgart, Nuernberg ) i dwa we Włoszech ( Mediolan, Verona ) gwarantuje konkurencyjne czasy dostaw przesyłek drobnicowych.”– wyjaśnia Sławomir Błotny, Business Development Director, Grupa Raben

Raben swoją ofertę adresuje głównie do klientów z sektorów: automotive, automatyka przemysłowa, wyposażenie wnętrz, fashion, produkty spożywcze.

 

Raben
Foto: Raben

 

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.