Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Pierwsze rozwiązanie modularne dla wnętrz samolotów

Komfort pasażerów znaczy lojalność pasażerów. Wnętrze kabiny jest głównym elementem, który oddziałuje na percepcję linii lotniczej w odczuciu pasażera. Wysokie wymagania pasażerów oraz postępujące innowacje technologiczne prowadzą do coraz częstszej przebudowy wnętrza kabiny.
 
Zapewnienie możliwie minimalnej ilości przeglądów i konserwacji wnętrza kabin stanowi priorytet dla organizacji specjalizujących się w produkcji, utrzymaniu i naprawie. Wraz z KN InteriorChain, Kuehne + Nagel uruchomiło zintegrowane rozwiązanie logistyczne, które odpowiada na wyzwania łańcucha dostaw kabin samolotów – zarówno w przypadku logistyki produkcji, jak i poużytkowej renowacji kabin. Pierwsze tego typu rozwiązanie zostało ogłoszone 10 kwietnia 2018 roku podczas Aircraft Interior Exhibition w Hamburgu. Jest ono odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie na częste renowacje wnętrz samolotów.
 
„KN InteriorChain jest rezultatem bliskiej współpracy Kuehne + Nagel z Klientami oraz naszego doświadczenia w branży aerospace”, mówi Yngve Ruud, członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za spedycję lotniczą. „Nasze nowe rozwiązanie pozwala zapewnić Klientom z sektora aerospace prawdziwie wszechstronne podejście do ich potrzeb logistycznych przy jednoczesnym uwzględnieniu rygorystycznych wymagań branżowych. KN InteriorChain stanowi dowód na zdolność Kuehne + Nagel do dostarczania serwisów zorientowanych na Klienta w oparciu o wiedzę i doświadczenie z zakresu logistyki i zarządzania informacjami.”
 
Jakob Straub, Dyrektor Serwisu i Produkcji w SR Technics: „Kuehne + Nagel oraz SR Technics współpracują ze sobą od wielu lat. Kiedy SR Technics dostał kontrakt na projektowanie przebudowy wnętrz serii samolotów, firma stanęła przed nowymi wyzwaniami związanymi z zapewnieniem terminowego czasu przestoju samolotów. Nawet jeden dzień opóźnienia prac miałby ogromny wpływ na operacje linii lotniczych i lojalność ich pasażerów. Kuehne + Nagel rozumie i aktywnie reaguje na wyzwania, przed którymi stają Klienci. Dlatego stworzono KN InteriorChain, który gwarantuje niezawodność i powodzenie projektów rekonstrukcji kabin pasażerskich.”
 
Modularne rozwiązanie KN InteriorChain łączy takie funkcjonalności jak zarządzanie zamówieniami dostawców, wielomodalny transport, magazynowanie, ale także serwisy o wartości dodanej - kompletowanie, pakowanie, przerabianie i likwidacja. Aby zapewnić prawidłową konstrukcję kabiny, będącej kluczowym elementem dla komfortu Klienta, jej obsługa jest zgodna z odpowiednimi wymaganiami. Procesy Kuehne + Nagel są certyfikowane standardem EN/AS 9100:2016. Wszystkie czynności w ramach przebudowy są przeprowadzane przy pomocy mechanizmu posiadającego certyfikat EASA part-145, podczas gdy likwidacja jest realizowana z certyfikowanym przez AFRA partnerem.
 
Stworzenie rozwiązania KN InteriorChain posiadającego najnowocześniejszą infrastrukturę IT, która zapewnia łączność i widoczność, dostęp do centr kompetencji ze wsparciem 24/7 oraz ma strukturę AOG Desk było możliwe dzięki globalnej sieci aerospace Kuehne + Nagel.
 
Kuehne + Nagel
Foto: Kuehne + Nagel
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.