Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4

Pierwsza cyfrowa platforma usług morskich

08 marca 2018

2018.03.08 Kuehne + NagelDzięki nowo uruchomionej platformie Sea Explorer grupa Kuehne + Nagel oferuje cyfrowy dostęp do największej sieci usług transportu morskiego, oparty na niezawodności i trwałości oraz uwzględniający czas tranzytu.

Platforma Sea Explorer oferuje klientom grupy Kuehne + Nagel łatwy dostęp do kompleksowych danych dotyczących bezpośrednich usług globalnego transportu morskiego. Dzięki dostępowi do ponad 3000 statków i ponad 750 bezpośrednich usług świadczonych w trybie tygodniowym, sieć Kuehne + Nagel zapewnia wszystkim branżom handlowym maksymalną elastyczność w zakresie globalnego transportu kontenerowego. Unikalna oferta Sea Explorer oparta jest na wysokim poziomie integracji i partnerstwa ze wszystkimi głównymi przewoźnikami.

Platforma stanowi poszerzenie wyjątkowych funkcji wyceny, księgowania i śledzenia transakcji oferowanych przez grupę Kuehne + Nagel. Opiera się na analizie biznesowej uzyskanej z różnych danych operacyjnych: algorytmy opracowane na bazie solidnej wiedzy branżowej sprzężone są z danymi Big Data i analizami prognozującymi dostarczanymi przez LogIndex, grupę zajmującą się przetwarzaniem danych w grupie Kuehne + Nagel.

W platformie Sea Explorer usługi są uszeregowane według inteligentnych wskaźników opartych na technologii danych Big Data, w tym na dynamicznym wskaźniku niezawodności (DRI), ocenie emisji, nośności nominalnej i realistycznych czasach tranzytu dla poszczególnych usług.

Obecnie około 75% statków przybywa na czas, a niepewność co do czasu realizacji jest jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją klienci starający się odpowiednio zarządzać poziomem zapasów. Dzięki platformie Sea Explorer klienci mają obecnie dostęp do danych porównawczych dotyczących poszczególnych elementów usług.

Grupa Kuehne + Nagel angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska, oceanów i zachowania różnorodności biologicznej. Z tego względu ocena emisji dwutlenku węgla w sposób aktywny wspiera klientów w działaniach mających na celu zmniejszenie śladu węglowego w łańcuchu dostaw.

Otto Schacht, członek zarządu grupy Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za transport morski: „Wysoki poziom przejrzystości danych ma ogromne znaczenie w logistyce. Dzięki platformie Sea Explorer nasi klienci będą mogli uzyskać dostęp do największego na świecie portfolio usług transportu morskiego. W ten sposób mogą opierać swoje decyzje nie tylko na parametrach czasu tranzytu, ale również na zaawansowanych danych porównawczych, takich jak niezawodność usług i ocena emisji. Staramy się zapewnić maksymalną widoczność i elastyczność oraz możliwie bogate informacje naszym klientom na całym świecie. Platforma Sea Explorer to kolejny ważny krok w naszym podejściu do cyfryzacji”

Platforma Sea Explorer to dynamiczny projekt otwarty na wprowadzanie dalszych udoskonaleń, które będą oparte na ścisłej współpracy z klientami.

 

Kuehne + Nagel
Foto: Kuehne + Nagel

 

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.