Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4

Piatę miejsce w Rankingu TSL

21 czerwca 2018
ROHLIGSUUSNajwiększy polski operator logistyczny, firma ROHLIG SUUS Logistics, awansował na 5. miejsce wśród firm sektora TSL w Polsce pod względem przychodów w 2017 r. – wynika z najnowszej edycji dorocznego „Rankingu Firm TSL” Dziennika Gazety Prawnej. Jest także najdynamiczniej rozwijającą się spółką spośród firm z pierwszej dziesiątki Rankingu.
 
Rekordowe przychody w 2017 r - 848,6 mln zł – uplasowały firmę ROHLIG SUUS Logistics SA na piątym miejscu w 23. Edycji Rankingu Firm TSL w Polsce. Jednocześnie firma znalazła się na pierwszym miejscu wśród polskich firm sektora uwzględnionych w rankingu. Spośród podmiotów z pierwszej dziesiątki listy, spółkę wyróżnia najwyższa dynamika przychodu (121 %) w porównaniu do 2016 r.
 
ROHLIG SUUS Logistics rośnie niemal 2-krotnie szybciej niż branża (13 %) i ponad 4-krotnie szybciej niż PKB Polski w 2017 r. (4,6 %). Dynamiczny wzrost był możliwy dzięki przyjętej strategii rozwoju, bardzo dobrym wynikom w transporcie całopojazdowym, frachcie lotniczym oraz logistyce kontraktowej. Spółka stale inwestuje w rozwój oferty, rozbudowując nowoczesną powierzchnię magazynową. Jest także liderem pod względem obsługi sektora e-commerce w Polsce, którego stały rozwój zwiększa obroty spółki. W 2017 roku przychód z e-commerce stanowił już 18 proc. jej całkowitego przychodu.
 
Założona w 1989 roku spółka ROHLIG SUUS Logistics świadczy kompleksowe usługi logistyczne. Polski operator od wielu lat z powodzeniem konkuruje na polskim rynku z dużymi światowymi graczami. Firma zatrudnia ponad 1400 osób w 24 oddziałach w kraju i zagranicą oraz zarządza 200 tys. m kw. powierzchni magazynowej.
 
Jako kompleksowy operator logistyczny koncentruje się na zarządzaniu całym łańcuchem dostaw i obsługą największych wolumenów. Nadrzędnym celem ROHLIG SUUS jest dążenie do doskonałości operacyjnej. Firma obsługuje klientów z różnych branż bez względu na wielkość  i złożoność ich potrzeb, oferując doradztwo oraz rozwiązania z zakresu transportu drogowego, kolejowego, lotniczego i morskiego na całym świecie. Za opracowanie „Rankingu TSL” odpowiada prof. Halina Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
 
ROHLIG SUUS Logistics
Foto: ROHLIG SUUS Logistics 
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.