Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

OT logistics w akcji

Stop przemocy w pracyGrupa Kapitałowa OT Logistics przystąpiła do akcji „Stop nieuczciwym pracodawcom”, której celem jest wspieranie pracowników w walce z nadużyciami na rynku pracy. OT Logistics jest jedyną spółką z branży TSL zaangażowaną w tę inicjatywę.
 
„Stop nieuczciwym pracodawcom” to inicjatywa stowarzyszenia o tej samej nazwie. Pomoc pracownikom udzielana przez Stowarzyszenie polega na darmowych konsultacjach prawnych w przypadku sporów z pracodawcą i naruszeń praw pracowniczych. Stowarzyszenie - poprzez organizację działań windykacyjnych - wspomaga również pracowników, którzy starają się o odzyskanie należnego wynagrodzenia. Pomocy udzielają pro bono (do wysokości aktualnego stanu majątkowego Stowarzyszenia) prawnicy renomowanych kancelarii szczecińskich, krakowskich i warszawskich.
 
Przykłady najczęstszych naruszeń kodeksu pracy w Polsce to brak umowy lub niewłaściwy rodzaj umowy, brak lub nieuzasadnione obniżenie wynagrodzenia, wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania terminu wypowiedzenia, odmowa wydania świadectwa pracy, praca w nieodpowiednich warunkach oraz przypadki mobbingu czy molestowania. W ciągu ostatnich miesięcy Stowarzyszenie udzieliło między innymi ponad 320 darmowych porad prawnych i pomogło w przygotowaniu ponad 60 pozwów.
Film promujący inicjatywę:

 
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.stopnieuczciwympracodawcom.pl.
 
Źródło: OT Logistics
Foto: Stop nieuczciwym pracodawcom
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.