Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Nowy elektryczny wózek widłowy od Toyoty

16Zaprezentowany przez Toyotę wózek wyróżnia się manewrowością i wydajnością. Ma bardzo szerokie zastosowanie, a brak emisji hałasu jest jego kolejną zaletą. Wózek widłowy Triago80 to 80-woltowy wózek z przeciwwagą.

Wózek ten może być prawdziwą alternatywą dla wózków z przeciwwagą napędzanych silnikami spalinowymi. Zastosowano w nim technologię akumulatorów o wysokiej wydajności energetycznej, pełną kabinę pływającą oraz dostępność I_Site.

Triago80 zastąpi dotychczasową gamę wózków Triago HT, w skład której wchodzą modele 6, 7 i 8-tonowe. Model 8-tonowy jest dostępny również w wersji z 900 mm masztem).

Wyposażenie wózka w mocne silniki umożliwia podnoszenie i jazdę z dużą prędkością, dzięki czemu wózek jest odpowiedni do wymagających zastosowań, które do tej pory mogły być wykonywane tylko przez wózki z napędem spalinowym. Wózek może również manewrować w niewielkich przestrzeniach, na przykład w obszarach produkcyjnych lub magazynowych, dzięki tylnemu ostremu kątowi skrętu. Dobrze rozplanowana deska rozdzielcza pozwala kierowcy pracować intuicyjnie, kabina niweluje wibracje i hałas dzięki pełnemu przeprojekowaniu przedziału kierowcy. Bezpieczeństwo kierowcy zwiększa widoczność we wszystkich kierunkach, a także system Toyota SAS ora Active Stability, który zwiększa również wydajność.

Toyota Material Handling daje klientom wybór technologii akumulatorów dostosowanych do ich potrzeb. Wymiana baterii jest bardzo prosta, dzięki zastosowaniu otwartej obudowy.

Te solidne elementy ciężarówki są w pełni chronione, co gwarantuje niezawodną pracę na zewnątrz w warunkach mokrych lub zapylonych. Niemniej jednak, główne komponenty są łatwo dostępne przez pokrywę w przeciwwadze dla zapewnienia łątwej konserwacji. Dzięki całkowicie zamkniętej stalowej kabinie, kierowca jest również chroniony i może pracować w każdych warunkach pogodowych.
 
 
Foto: Toyota
Źródło: Toyota
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.