Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Nowe opony od Camso

 Camso wypuszcza nową serię opon – Solideal PON 775 NMAS. Są to pierwsze na świecie opony które zapobiegają gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych na nie zostawiających śladów oponach. Opony te zostały zaprezentowane podczas tegorocznych targów CeMAT w Hannowerze w Niemczech.

Targi CeMAT to wiodące na świecie targi związane z logistyką wewnętrzną i zarządzaniem łańcuchem dostaw. „W ciągu tygodnia mieliśmy okazję porozmawiać z klientami i wystawcami na temat trendów w branży i wyzwań związanych z mobilnością, z jakimi boryka się obecnie rynek” mówi Thierry Miche, dyrektor wykonawczy linii produktów Material Handling w Camso. „Oprócz automatyzacji, ergonomii i optymalizacji składowania, popularnym tematem było bezpieczeństwo i wysokie wymagania dotyczące wydajności”.

Podczas targów Camso zaprezentował pierwszą opatentowaną, niebrudzącą oponę antystatyczną (NMAS), aby rozwiązać ważny problem dotyczący bezpieczeństwa elektryczności statycznej generowanej przez niebrudzące opony. „Statyczne nagromadzenie na niezostawiających śladów oponach jest dobrze znane w branży i traktujemy je poważnie. Rozwiązując problem akumulacji elektryczności statycznej na niebrudzących oponach wózków widłowych, rozwiązujemy potencjalne problemy z bezpieczeństwem operatorów, a także zapobiegamy uszkodzeniom urządzeń” – dodaje Michele.

Kluczową sprawą dla Camso, poza wprowadzeniem na rynek pierwszej opatentowanej antystatycznej niebrudzącej opony do wózków widłowych, było zachowanie odpowiedniej jakości, wydajności i żywotności produktu. Firma wybrała związki gumowe, które nie zapewniają wysoką jakość użytkowania w zakresie odporności na przecięcia czy pękania.

Camso ma patent na tę antystatyczną, niebrudzącą technologię od 2009 roku.

 

Źródło: Camso

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.