Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4

Nowa siedziba szczecińskiego oddziału

27 listopada 2018
Tadeusz_Chmielewski_Marcin_Grzelak_przecięcie wstęgiNowa siedziba szczecińskiego Oddziału firmy ROHLIG SUUS Logistics mieści się w parku logistycznym Panattoni Park Szczecin – Załom. Do obiektu magazynowo-przeładunkowego przystosowanego do operacji z zakresu logistyki kontraktowej przylega nowoczesna powierzchnia biurowa. Oddział zajmuje się obsługą kompleksowych łańcuchów dostaw i doradztwem dla klientów z Polski Zachodniej oraz Niemiec i Skandynawii.
 
Nowy obiekt firmy ROHLIG SUUS Logistics składa się z nowoczesnego multiklienckiego magazynu klasy A i zajmuje powierzchnię 7 tys. m kw. Do magazynu przylega dwupiętrowa powierzchnia biurowa  o powierzchni 640 m kw.
 
– W Szczecinie prowadzimy operacje już od 10 lat i stale się rozwijamy. Przenieśliśmy nasze struktury do większego, bardziej nowoczesnego magazynu, by zwiększyć możliwości operacyjne w zakresie logistyki kontraktowej dla klientów z regionu Pomorza Zachodniego, Skandynawii czy Niemiec. Dodatkowa funkcja terminala przeładunkowego przyspiesza handling przesyłek dla systemów dystrybucji krajowej i międzynarodowej – mówi Marcin Grzelak, Dyrektor Oddziału ROHLIG SUUS Logistics w Szczecinie.  – Natomiast duży, nowoczesny obiekt biurowy to miejsce stworzone z myślą o dynamicznie rosnącym w miarę rozwoju biznesu zespole spedytorów, którzy koordynują wymianę handlową, odbywającą się za pośrednictwem transportu morskiego, drogowego, lotniczego i kolejowego – na cały świat.  Rozwijamy tu również dział promowy – dodaje Marcin  Grzelak.
 Częśc biurowa centrum logistycznego
Klientami szczecińskiego oddziału ROHLIG SUUS Logistics są zarówno duże korporacje, wymagające opracowania skomplikowanego modelu obsługi łańcucha dostaw wraz z wymagającą integracją systemową, jak i przedsiębiorstwa z sektora MŚP, wymagające indywidualnego podejścia i rozwiązań dopasowanych do ich wymagań.
 
– Na rynku operatorów działających w regionie wyróżnia nas kompleksowość oferty. Stawiamy na długoterminową obsługę całościowych łańcuchów dostaw – od transportu komponentów z Dalekiego Wschodu, przez obsługę celną, dostawy do fabryk po dystrybucję gotowych towarów w Polsce lub na świecie. Za pomocą zaawansowanych systemów informatycznych, dajemy klientom możliwość podglądu statusu przesyłek, co daje im możliwość analizy realizacji założonych celów biznesowych w czasie rzeczywistym – mówi Artur Malarski, Dyrektor ds. Produktu Logistyki Kontraktowej ROHLIG SUUS Logistics. – Również w naszych magazynach i biurach wdrażamy kolejne innowacyjne rozwiązania technologiczne, m.in.: inteligentne rękawice skanujące czy karty wyposażone w system ostrzegania i komunikator. Ich zadaniem jest ułatwienie i optymalizacja czasu pracy oraz podniesienie bezpieczeństwa naszych pracowników – dodaje Artur Malarski.
 RS_Szczecin_magazyn_wnętrze
W nowej siedzibie pracę znalazło 80 osób. Ze względu na dynamiczny rozwój biznesu, rekrutacja zarówno na stanowiska operacyjne jak i magazynowe jest stale otwarta. Oddział objęty jest programem „Zatrudnienie w 48 godzin”, dedykowanym dla wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Kandydaci otrzymują gwarancję uzyskania informacji zwrotnej w przeciągu maksymalnie dwóch dni roboczych od nadesłania aplikacji. Co więcej, wybrani kandydaci otrzymują ofertę pracy w ciągu 48 godzin od spotkania rekrutacyjnego. Oddział oferuje również programy praktyk i staży dla studentów we współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim i Akademią Morską.
 
ROHLIG SUUS Logistics
Foto: ROHLIG SUUS Logistics 

Linki:

  • O ROHLIG SUUS Logistics
    ROHLIG SUUS Logistics SA jest największym polskim kompleksowym operatorem logistycznym. Spółka specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy. W ciągu ostatnich 5 lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2017 rok na poziomie ponad 848 mln złotych. W maju br. ROHLIG SUUS uruchomił oddziały w Czechach i na Węgrzech. Aktualnie firma zatrudnia ponad 1400 osób w 24 oddziałach w kraju i zagranicą oraz zarządza 200 tys. m kw. powierzchni magazynowej.
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.