Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

MLP Group zwiększyło wynajętą powierzchnię o 25%

17Grupa MLP osiągnęła bardzo dobre wyniki w I kwartale br. W porównaniu do roku poprzedniego. Odnotowano 13,9 mln zł zysku z działalności operacyjnej, względem 28,1 mln zł straty w roku poprzednim. Wykazano także 4,3 mln zł zysku netto w porównaniu do 15,9 mln zł straty netto w analogicznym okresie rok wcześniej.


Tak dobre wyniki można tłumaczyć zmianą wyceny wartości nieruchomości inwestycyjnych. Przez pierwsze trzy miesiące 2018 roku ich wartość wzrosła o blisko 4 mln € i na koniec pierwszego kwartały wyniosła 281,4 mln €. Największy wpływ miały nakłady poniesione na budowę nowych parków. Pozytywnym aspektem było też osłabienie się polskiej waluty o 4 grosze, co przełożyło się na wzrost wartości godziwej nieruchomości inwestycyjnych o 10,9 mln zł.


Grupa MLP podała, że na koniec marca br. Posiadała łączne aktywa na poziomie 1,41 mld zł, a suma aktywów netto (kapitałów własnych) wyniosła 731 mln zł i była o 0,6% wyższa niż na koniec ubiegłego roku.

Zostały także podane dane o wynajętej powierzchni. Całkowita powierzchnia wynajęta przez MLP Group na koniec marca br. wyniosła 503,4 tys. m2 i była o 25% (101,2 tys. m2 ) większa niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Na koniec pierwszego kwartału br. w trakcie budowy było 38,7 tys. m2 . Poziom pustostanów, uwzględniający zarówno powierzchnię istniejącą oraz będącą w trakcie budowy, był na bardzo niskim poziomie 2%.

Grupa MLP to deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych. Prowadzi obecnie osiem operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław, MLP Czeladź oraz MLP Gliwice. Na podstawie umowy deweloperskiej Grupa jest odpowiedzialna także za komercjalizację parku logistycznego MLP Bieruń, który został sprzedany w 2015 roku. W Niemczech Grupa aktualnie prowadzi jeden park logistyczny - MLP Unna. Z kolei w Rumunii zakupiła grunt pod budowę nowego parku logistycznego – MLP Bucharest West. Ponadto Grupa posiada działki i umowy rezerwacyjne na zakup nowych gruntów pod planowane parki logistyczne. Powoduje to, że w skład aktualnego i potencjalnego portfela zarządzanych nieruchomości przez MLP Group wchodzi łącznie siedemnaście operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Europie na trzech obsługiwanych rynkach.

 

Foto: MLP

Źródło: MLP

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.