Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4

Linie Emirates otwierają nowe połączenia

25 lutego 2019

1 czerwca tego roku linie Emirates otworzą nowe codzienne połączenie do Phnom Penh (PNH) i Bangkoku (BKK). Rejs z Dubaju do Phnom Penh przez Bangkok zapewni pasażerom podróżującym między stolicami Kambodży i Tajlandii większy wybór lotów. Podróżujący z obydwu krajów Azji Południowo-Wschodniej zyskają także łatwiejszy dostęp do globalnej siatki połączeń Emirates obejmującej ponad 150 kierunków w 86 krajach świata.

Nowe połączenie będzie realizowane przez samolot Boeing 777 Emirates. Codzienny rejs EK370 do Phnom Penh z lotniska w Dubaju (DXB) zaplanowano na 8.45 czasu lokalnego z lądowaniem w Bangkoku o 18.15. Następnie samolot odleci z Bangkoku o 20.00, przylatując na lotnisko Phnom Penh o 21.25. Lot powrotny EK371 z Phnom Penh zaplanowano na 23.20 z lądowaniem w Bangkoku o 00.40 następnego dnia. O 2.25 samolot wyruszy do Dubaju, lądując na miejscu o 5.35. Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego.

Linie Emirates obsługują Kambodżę, realizując loty do Phnom Penh od lipca 2017 roku. Do tej pory przewiozły na trasie ponad 100 tys. pasażerów. Jako największe i najszybciej rozwijające się miasto Kambodży Phnom Penh znacząco przyczynia się do rozwoju gospodarczego kraju i przyjmuje coraz większą liczbę turystów. Stosunki handlowe między ZEA, Kambodżą a Tajlandią będą rozwijały się także dzięki usługom cargo realizowanym przez przewoźnika codziennie na tej samej trasie. Linie Emirates SkyCargo rozpoczęły loty z Kambodży w kwietniu 2016 roku, przewożąc stamtąd w ciągu ostatnich dwóch lat ponad 5 tys. ton towarów. Do najważniejszych towarów eksportowanych przez Kambodżę należą artykuły odzieżowe, odzież sportowa i buty. Kraj odnotował dwucyfrowy wzrost eksportu w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim, do czego przyczyniły się linie Emirates wydajnymi usługami transportu lotniczego i specjalistycznymi rozwiązaniami w zakresie przewozu towarów.


Emirates
Foto: Emirates

 

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.