Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Kolejna inwestycja w Wałbrzyskiej SSE

15Inwestycja ta jest dopiero na etapie negocjacji z przedstawicielami Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prowadzone są działania mające na celu uzyskanie pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenach objętych działaniem strefy.


Planuje się, że inwestycja rozpocznie się w 2020 roku.


MM Systemy przyznaje, że wybrano takie miejsce na inwestycje z wielu różnych powodów. Jednym z nich był fakt, że potrzebowano od  do 7 hektarów przestrzeni w dogodnej lokalizacji. Najlepszym wyborem okazały się Wrzoski, gdzie nie było żadnych ograniczeń. Przedstawiciele firmy brali pod uwagę także przychylność władz Opola, otwartość na współpracę oraz atrakcyjność przestawionej oferty.


We Wrzoskach ma powstać zautomatyzowany zakład z zaawansowanym parkiem maszynowym, w którym elementy wytłoczone wcześniej w Kątach Opolskich będą łączone w większe podzespoły. Stamtąd pojadą do zakładów produkcyjnych.

Firma MM Systemy planuje także produkcję elementów nie tylko dla branży automotive ale także zamierza zbudować nowoczesny zakład oparty o elementy przemysłu 4.0.

Firma MM Systemy działa w branży automotive i produkuje elementy tłoczone dla koncernów samochodowych, m.in. Audi i BMW. Specjalizuje się w produkcji tłoczonych elementów ze stali i aluminium. Dzięki częściom produkowanym w Kątach Opolskich udaje się zmniejszyć wagę samochodów. Pierwszym projektem zakładu w Kątach Opolskich była produkcja podzespołu do deski rozdzielczej mercedesa sprintera. Technologia wykorzystywana przez MM Systemy pozwoliła zmniejszyć wagę o 34 kg, ze 132 do 98 kg.

 

Foto: magazyny.pl

Źródło: magazyny.pl

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.