Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Hyster Europa zaprezentuje różnorodne rozwiązania przeznaczone dla branży recyklingowej

11Kate Ponteau, Brand Manager Hyster Europa mówi: „Kiedy mówimy o recyklingu nie myślimy tylko o makulaturze oraz odpadach komunalnych. Jesteśmy także zaangażowani w zaspokajanie potrzeb związanymi z różnymi operacjami w sferze recyklingu oraz różnymi rodzajami odpadów, począwszy od papieru i drewna, przez metale aż po odpady chemiczne.”
Wszystkie rozwiązania dostarczone przez Hyster Europa są tak zaprojektowane, żeby dawały sobie radę zarówno z najpowszechniejszymi zadaniami jak i tymi najtrudniejszymi. Celem Hyster Europa jest zaprezentowanie na targach IFAT 2018 szerokiej gamy innowacyjnych produktów, sprostanie wyzwaniom branży recyklingowej, a także zachowanie a nawet zwiększenie wydajności poprzez ograniczanie przestojów.Recykling drewna
Nadmiarowe kawałki drewna podczas procesu recyklingu są przerabiane na arkusze płyty OSV lub płyty wiórowej. Są też mieszane z masą papierową i przekształcane w laminowane deski podłogowe. Hyster Europa poza rozwiązaniami służącymi do obsługi gotowych produktów (np. uchwyty do szpul, adaptery chwytające, manipulatory do palet) oferują rozwiązania wspierające początek procesu recyklingu.
Przykładowo, obsługa dużych wolumenów wiórów w kontenerach jest jednym z wyzwań stojących przed procesami recyklingu. Aby sobie z nimi poradzić Hyster ReachStackers można wyposażyć w niestandardowe mocowania przegubów do pojemników. Mocowania te zapewniają skuteczne opróżnianie pojemników. Specjalnie opracowana innowacja Hyster pozwala podnosić i przechylać kontenery dwudziestostopowe do 60o. W ten sposób tworzy się prawidłowy wysyp wiórów z kontenera.
Kolejnym powszechnym wyzwaniem w recyklingu drewna jest kurz i zanieczyszczenia które mogą zatykać wywiewy chłodnicze silnika i powodować jego przegrzanie. Wózek Hyster Cool Truck, przeznaczony do przenoszenia ładunków o masie do 5,5 t, został zaprojektowany w taki sposób aby uniknąć potencjalnych przestojów oraz zminimalizować liczbę usuwania brudu i kurzu z podłogi. Osiągnięto to za pomocą wentylatora nawrotnego aby okresowo wydmuchiwał wszelki zebrany i niepożądany pył.
Recykling metalu
Ciężkie wózki widłowe Hyster są zaprojektowane w taki sposób aby były wytrzymałe i mogły być zintegrowane ze specjalistycznymi osprzętami do obsługi bloków lub bel złomu.
Po rozdrobnieniu, złom metali zwykle topi się w wysokich temperaturach, dzięki czemu można go odzyskać w postaci nowego materiału. Aby wytrzymać wysokie temperatury pieców, wózki widłowe Hyster można wyposażyć w pakiet ochrony cieplnej. Pakiet ten to dodatkowa chłodnia oleju, węże odporne na wysoką temperaturę, osłona termiczna chroniąca cylinder hydrauliczny czy też dodatkowe filtry, pomagające zmniejszyć gromadzenie się kurzu.
Specjalny osprzęt taki jak obrotowy zacisk widełkowy umożliwia wózkom Hyster transportowanie gorących stopionych metali do następnego etapu procesu recyklingu, w którym jest ponownie kształtowany i chłodzony.
Recykling chemiczny
Odpady chemiczne, to m.in. skażona woda, baterie, aerozole, klej, farba, kwas, ciekłe chemikalia i inne. Są one często przetwarzane na nowe surowce. Wiele operacji związanych z tymi odpadami jest obsługiwana przez ciężkie wózki widłowe Hyster. Wytrzymują one trudne, brudne warunki często występujące na składowisku odpadów.
Odpady chemiczne są często łatwopalne. Dlatego też wózki podnośnikowe Hyster zostały wyposażone w zabezpieczenia przeciwwybuchowe odpowiednie do pracy w strefie 1 lub w strefie 2, gdzie przetwarzane są odpady chemiczne.
Recykling papieru
Standardowe wózki pracujące w tym obszarze są narażone na zatkanie wywiewów kurzem. Rozwiązania stosowane w tym obszarze są podobne do tych, które stosuje się w obszarze recyklingu drewna.
Solidny przód wózka podnośnikowego Hyster został również zaprojektowany do użycia z szeroką gamą osprzętu, dzięki czemu może być wykorzystywany w różnych obszarach.
Wózki podnośnikowe Hyster wspierają również obsługę produktów papierowych po zakończeniu procesu recyklingu, z szeroką gamą przystawek do przenoszenia nawet niezgrabnych ładunków, takich jak ciężkie szpule papieru.
 
Foto: Hyster
Źródło: Hyster
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.