Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4

Colquímica Adhesives stawia na SEGRO

27 czerwca 2018

2018.06.27 SEGROFirma Colquimica Adhesives,światowy producent przemysłowych substancji klejących, przedłużyła umowę najmu i dwukrotnie, do ponad 7 300 m2, zwiększyła swoją obecność w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

Colquimica Adhesives wynajęła w parku SEGRO w Poznaniu dodatkowo ponad 500 m2 powierzchni biurowych i prawie 3 400 m2 magazynu, co oznacza podwojenie dotychczas zajmowanego przez firmę metrażu. Potrzebę zwiększenia przestrzeni podyktował bardzo szybkim rozwój spółki w Polsce, zarówno jeśli chodzi o moce produkcyjne, jak i o zapotrzebowanie klientów na produkty, jest ona także związana z większą ilością pracowników.

Współpracująca z SEGRO na terenie Polski od 2013 roku firma Colquimica Adhesives jest pionierem i zarazem piątym na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (EMEA), producentem klejów typu hot melt. W trzech fabrykach (w Portugalii i w Polsce) co roku produkowanych jest 65 tysięcy ton tej substancji, dostarczanej do 50 krajów na całym świecie. Grupa Colquimica zatrudnia 250 pracowników, a jej obroty sięgają 93 milionów euro. Wraz z początkiem tego roku działającą w ponad 50 krajach na świecie portugalska marka przeszła rebranding, będący wynikiem naturalnej ewolucji firmy, która od ponad 65 lat dąży do znakomitości w rozwoju i wprowadzaniu do obrotu najwyższej jakości klejów technologicznych. W celach firmy na 2020 rok jest osiągnięcie czwartej pozycji wśród światowych producentów klejów termotopliwych oraz utrzymanie miejsca w czołówce dostawców innowacyjnych rozwiązań.

– Zwiększenie produkcji w Polsce jest efektem konsekwentnego wdrażania strategii Grupy Colquimica dotyczącej sprzedaży. Nasz oddział koncentruje się na sprzedaży dla aktualnych klientów z Europy Środkowej i Wschodniej, ale także na pozyskiwaniu nowych kontraktów w tej części świata. Od początku swojej obecności w Polsce firma notuje wzrost przychodów dzięki inwestycji w nowe linie produkcyjne – obecnie mamy ich aż pięć. W 2017 roku obroty polskiej spółki stanowiły ponad 35% obrotu grupy Colquimica. Na początku działalności zatrudnialiśmy kilkanaście osób, nasza obecna działalności wymaga zespołu około 85 osób, z czego 70% załogi to pracownicy produkcyjni. Większa przestrzeń jest potrzebna również dla laboratorium, które zwiększa zakres badań surowców, jak i produktów gotowych. Ze względu na ustabilizowanie zatrudnienia oraz chęć zapewnienia najwyższej jakości oferowanych przez nas produktów, skupiamy się obecnie na optymalizacji procedur produkcyjnych oraz kosztów – mówi João Pedro Koehler, Prezes Zarządu Colquimica.  

W obiekcie Colquimica Adhesives na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki zastosowano zindywidualizowane rozwiązania techniczne zgodne ze specyfiką branży klienta. Jednym z nich jest zaprojektowanie części magazynowej z uwzględnieniem wyższych standardów odporności ogniowej – 20 000 MJ/m2. – Jakość naszych obiektów oraz ich właściwe dopasowanie do indywidualnych potrzeb klientów, nieodmiennie wspierają ich biznesowe sukcesy. Zadziałały również podczas współpracy z Colquimica Adhesives, czego dowodzi przedłużenie umowy i ekspansja firmy – komentuje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki znajduje się zaledwie 10 km od centrum Poznania, przy autostradzie A2 oraz drodze krajowej nr 5 do Wrocławia. Park przeznaczony na działalność magazynową i produkcyjną, oferuje 230 000 m² na ponad 56,5-hektarowym terenie.

 

SEGRO
Foto: SEGRO

 

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.