Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Blisko 50 mln zł zainwestują w KSSE nowi inwestorzy

13Janusz Michałek,  prezes KSSE poinformował, że Schade Polska, spółka należąca do włoskiej firmy transportowej Lannutti S.p.a., z siedzibą w Będzinie zainwestuje co najmniej 41,5 mln zł na terenie KSSE – Podstrefy Sosnowiecko-Dąbrowskiej. Zatrudnienie w zakładzie w Dąbrowie Górniczej – Tucznawie znajdzie 35 nowych pracowników, a blisko 250 miejsc pracy zostanie utrzymanych.


Schade Polska to firma, zajmująca się w szczególności międzynarodowym i krajowym transportem szkła płaskiego z wykorzystaniem specjalistycznych naczep, do końca 2021 roku wybuduje halę do magazynowania i składowania towarów. Inwestycja ta pozwoli przedsiębiorstwu na poszerzenie dotychczasowego zakresu działalności o usługi magazynowania.
W planach, spółka ma rozwijanie kooperacji, nawiązywanie nowych relacji z inwestorami produkcyjnymi ulokowanymi na terenach KSSE.
SELTRE Production APC-BACK EUROP Polska z siedzibą w Opolu zainwestuje blisko 5,7 mln zł i zatrudni co najmniej 8 nowych pracowników na terenie Strefy – dodaje Barbara Piontek, zastępca prezesa KSSE.

Do końca przyszłego roku firma ta wybuduje w Częstochowie (obszar Kusięcka) halę o powierzchni 1200 mkw. na potrzeby produkcji mieszanki cukierniczo-piekarniczej na bazie nowo opracowywanych we własnym laboratorium lub zleconych na zewnątrz receptur z wykorzystaniem nowości w zakresie dostępnych surowców i technologii. Budynek będzie wyposażony w część magazynową, laboratoryjno-technologiczno-pokazową oraz biurowo-sanitarno-socjalną.
 

Foto: magazyny.pl
Źródło: magazyny.pl
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.